ВЕСТИ

10/10/2023

(Фотогалерија) Втор последователен триумф за повозрасните петлиња

Генерацијата 2009 стигна и до вториот триумф во Регионалната Скопска Лига, откако на домашен терен го победи тимот на Биџо од Куманово со резултат  4:0 (2:0). […]
10/09/2023

Во среда ќе се одигра вонредно коло во Детската Лига на ФФМ за три генерации

Во среда, на програмата е вонредно коло во Детската Лига на ФФМ, за генерациите 2014, 2015 и 2016. Распоред на натпревари за среда (11.10) Генерација 2014 […]
10/09/2023

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Генерацијата 2010 со висока победа против Биџо

Втора последователна победа во Регионалната Скопска Лига забележа генерацијата 2010, која на домашен терен беше подобра од екипата на Биџо со резултат 7:0 (3:0). Извештај од […]
10/07/2023

Три бода за генерација 2009, победа против Биџо, во Регионалната Скопска Лига

Повозрасните петлиња на Кул стигнаа до втор триумф во Регионалната Скопска Лига, после денешната победа против екипата на Биџо од Куманово. Натпреварот кој се одигра на […]
10/07/2023

Втора убедлива победа за помладите петлиња во Регионалната Скопска Лига

Генерацијата 2010 ја забележа и втората последователна победа во Регионалната Скопска Лига, откако денес на стадионот Цементарница ја победија екипата на Биџо од Куманово со резултат  […]
10/05/2023

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (07.10) Генерација 2011 МИЛАНО 2- КУЛ 2  10:00 КУЛ 1- КАРАЏОВ   11:00 […]
10/02/2023

Победнички старт на нашите екипи во Регионалната Скопска Лига, преглед на резултатите од 1.коло

Претстојниов викенд стартуваше новата натпреварувачка сезона во Регионалната Скопска Лига, во која екипите се поделени во две групи. Генерациите 2009 и 2010 на Кул имаа успешен […]
09/29/2023

Ново коло во Детската Лига на ФФМ, активни ќе бидеме со три генерации

Нови натпревари во Детската Лига за нашите екипи. Со оглед дека генерациите 2011 и 2013 се наоѓаат на турнир во Макарска, во 3.коло на Детската Лига […]
09/27/2023

Младен Крстевски: Сакам да бидам еден од голманите што ќе ја освои златната топка

Продолжуваме со промоција на нашите млади играчи. Во следново интервју ве запознаваме со голманот на генерација 2010, Младен Крстевски, кој заедно со неговиот тим сезонава ќе […]
09/25/2023

Нашиот клуб во друштво на Хајдук, Динамо Загреб, Осијек, Ријека, на турнир во Макарска

Генерациите 2011 и 2013 во периодот од 28.09-01.10.2023  во Макарска ќе се натпреваруваат на 14.издание на силниот меѓународен турнир „Мали Змај 2023“, на кој ќе настапат […]
09/21/2023

Распоред на натпревари за второто коло во Детската Лига на ФФМ

Нови натпревари во Детската Лига на ФФМ ни следат за претстојниов викенд. Нашиот клуб ќе одигра вкупно 12 натпревари. Распоред на натпревари за сабота  (23.09) Генерација […]
09/14/2023

Стартува новата натпреварувачка сезона во Детската Лига на ФФМ

Од претстојниов викенд стартува натпреварувачката сезона 2023/24 во рамките на Детската Лига на ФФМ. Нашиот клуб ќе се натпреварува сезонава во сите возрасни категории. Распоред на […]
09/11/2023

Пласман на нашите екипи на „КУЛ КУП 2023“ и преглед на постигнатите резултати за нашиот клуб на последниот натпреварувачки ден

Финишираше 6.издание на „КУЛ КУП 2023“. Изминативе три дена на стадионот „Цементарница’“ се одржуваше 6.издание на овој силен меѓународен турнир, кој прераснува во традиција. Нашиот клуб […]
09/09/2023

Сите генерации на ФК КУЛ успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на „КУЛ КУП 2023“

Сите генерации на Кул успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на силниот меѓународен турнир „КУЛ КУП 2023“. Нашите екипи денес ги одиграа последните натпревари во […]
09/08/2023

Нашите екипи ги одиграа првите натпревари на „КУЛ КУП 2023“

Денес на Цементарница се одигра првиот натпреварувачки ден од меѓународниот турнир „Кул Куп 2023“. На овој масовен турнир организиран од нашиот клуб, во сите генерации нашите […]
09/07/2023

Утре, стартува шесттото издание на младинскиот меѓународен турнир „КУЛ КУП 2023“

После пауза од три години поради пандемијата со корона вирусот, на фудбалска сцена се враќа сигурно еден од најсилните младински меѓународни турнири во нашата земја „КУЛ […]

ЗАЧЛЕНИ СЕ!!!