ВЕСТИ

03/19/2023

Ѓорѓиев Стефан донесе реми за младинците на натпреварот со Шкупи

  Денес на  стадиионот „Цементарница“, младинците на ФК КУЛ беа домаќини на тимот на Шкупи. Нашите момци одиграа реми на оваа средба, резултатот на крајот беше […]
03/19/2023

“Пролетна офанзива” на кадетите, со нова победа избија на 2.позиција на табелата, падна и Шкупи

Денес на стадионот „Цементарница“, кадетите на КУЛ  ја продолжија победничката низа, тие имаат 8.победи по ред, или 4.врзани во 2023 година. Од долниот дел на табелата […]
03/18/2023

Поделба на бодовите за пионерите на Кул и Шкупи, минимален пораз за помладите пионери

Двете пионерски екипи на ФК КУЛ , денес одиграа натпревари од Супер лигата. Ние гостувавме кај тимот на Шкупи на теренот во Бутел. На овие средби […]
03/18/2023

Повозрасните петлиња со доминантна победа против Грозданоски

Повозрасните петлиња на Кул денес на Цементарница славеа висока победа, на натпревар во Регионалната Скопска Лига. Нашите млади надежи со убедливи 7:0 (3:0) беа подобри од […]
03/18/2023

Убедлива победа за генерација 2009 на натпревар од Регионалната Скопска Лига против екипата на Грозданоски

Генерацијата 2009 успеа да победи на натпревар од Регионалната Скопска Лига, против екипата на Грозданоски. Нашите млади надежи славеа со резултат 3:0 (1:0). Тренерот Арсовски стартуваше […]
03/18/2023

Втора последователна победа за ЖФК Истатов Кул, три бода во соочувaњето со ЖФК Борец

Втора последователна победа за екипата на ЖФК Истатов Кул. Денес на Цементарница, на натпревар од 15.коло во првата женска фудбалска лига, нашиот тим убедливо со резултат […]
03/17/2023

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

Нови натпревари за нашите генерации во рамките на Детската Лига на ФФМ. Нашиот клуб ќе биде активен со вкупно 11 натпревари кои се закажани за претстојниов […]
03/16/2023

Против Шкупи, во 14.коло на младинската Супер Лига

Следи ново, 14.коло во Супер Лигата, во кое нашиот клуб за противник ја има екипата на Шкупи. Најпрво во сабота (18.03) со пионерските екипи ќе гостуваме […]
03/14/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Македонија Ѓ.П, пионерски дуел

Фотогалерија од натпреварот на  пионерите против екипата на Македонија Ѓ.П, кој го доби нашиот тим со резултат 2:0 (1:0).    
03/14/2023

Табели во младинските лиги, кадетите се нашата најдобра пласирана екипа

После комплетирање на 13.коло, правиме преглед на табелите во сите четири младински лиги. Нашата најдобра пласирана екипа се кадетите, кои се наоѓаат на 3.место на табелата […]
03/13/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Македонија Ѓ.П (помлади пионери)

Фотогалерија од натпреварот на помладите пионери против екипата на Македонија Ѓ.П, кој го доби противникот во своја корист со резултат 0:3 (0:1).
03/13/2023

Преглед на резултатите од комплетното 13.коло во Супер лигата

Се комплетираше 13.коло во младинските фудбалски лиги, во кое за противник ја имавме екипата на Македонија Ѓ.П. На четири одиграни натпревари остваривме две победи и два […]
03/12/2023

Висока победа за Истатов Кул на гостувањето кај екипата на Шкендија

Женската екипа на Истатов Кул со победа се враќа од гостувањето во Тетово, каде денес беше подобра од екипата на Шкендија. Избраничките на Кирил Изов славеа […]
03/12/2023

Стојанче Камчев донесе три бода за пионерите

Пионерите стигнаа до победа во соочувањето со екипата на Македонија Ѓ.П. Натпреварот кој се одигра на Цементарница го доби нашиот тим со резултат 2:0 (1:0). Двата […]
03/12/2023

Пораз за помладите пионери од екипата на Македонија Ѓ.П

Помладите пионери се поразени на натпревар од 13.коло во помладата пионерска Супер Лига од екипата на Македонија Ѓ.П. Натпреварот кој се одигра на Цементарница заврши во […]
03/11/2023

Наков и Голубов донесоа нова победа за кадетите, младинците минимално поразени од Македонија Ѓ.П

Денес на теренот во Ѓорче, нашите кадети и младинци гостуваа на екипата на Македонија Ѓ.П, на натпревари од 13.првенствено коло. Беше забележана победа со кадетите и […]

ЗАЧЛЕНИ СЕ!!!

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]