ВИДЕО

12/12/2022

(Фото+Видео) Од дуелот на кадетите во Будимпешта

ФК КУЛ се наоѓа во посета на Унгарија, каде вчера одигра пријателски натпревар со една од подобрите фудбалски академии во Будимпешта, се работи за тимот на […]
04/28/2021

(ВИДЕА) Пионерските дуели на Кул против: ФК Скопје, Струга и Тиквеш

Погледнете ги видео извештаите од три дуели на пионерскиот тим на ФК Кул достапни на нашиот Јутуб-канал. Станува збор за првенствените средби со екипите на: ФК […]
02/05/2021

Женскиот тим на КУЛ ги започна подготовките (ВИДЕО)

Вчера во балонот на „Кул арената“ во Кисела Вода свој прв тренинг во 2021 година имаше женската екипа на ФК КУЛ. Младите дами го имаа својот […]
02/01/2021

(ВИДЕО) Тест за моменталната аеробна издржливост на генерација 2007

Викендов,  првиот собир  го имаше генерацијата 2007, која во пролетниот дел  ќе работи со Никола Карчев. На првиот тренинг се испитуваше моменталната аеробна издржливост на играчите, […]
01/21/2021

(ВИДЕО) Прослава 10.години, ФК КУЛ

Јубилеите се моменти кога се сумира постигнатото, се прославува успешната приказна. Таква прослава пред три години организираше нашиот клуб, по повод 10 години постоење. Визијата и […]
11/18/2020

(ВИДЕО) Најинтересните моменти и головите од триумфот на помладите пионери

Во рамките на 3.коло од втората помлада пионерска лига, нашите помлади пионери ја победија екипата на Лабуништа 2011 Тетово. Дуелот кој се одигра на „Цементарница“ заврши […]
10/28/2020

(ВИДЕО) Македонија ЃП-ФК КУЛ генерација 2006

Генерацијата 2006 на ФК КУЛ викендов во Ѓорче одигра пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Подобар беше домашниот тим, кој славеше победа со резултат 4:2. […]
10/11/2020

(ВИДЕО) Најинтересни моменти од мечот Тиквеш-КУЛ генерација 2006

Вчера. во Кавадарци гостувавме со две генерации, ФК КУЛ гостуваше на ФК Тиквеш со генерацијата 2006 и 2007. На овие две средби имавме половичен успех од […]
10/07/2020

Погледнете ги најинтересните моменти од дуелот на нашите девојки против ЖФК Фудбал Старс (ВИДЕО)

Изминатиов викенд на теренот „Арена Кул“ во населбата Кисела Вода, пријателски натпревар одиграа женските екипи на Кул и Фудбал Старс од Кочани. Одличен натпревар прикажаа и […]
09/18/2020

(ВИДЕО) ФК КУЛ-Гостивар гeнерација 2006 3:2 (1:1)

на стадионот „Цементарница“ тимот на ФК КУЛ генерација 2006 ја пречека екипата на  ФК Гостивар на контролен натпревар. Избраниците на Саше Божиноски успеаа да дојдат до победа […]
09/08/2020

(ВИДЕО) ФК КУЛ генерација 2006 на „мегдан“ со Драчево

ФК КУЛ генерација 2006 одигра пријателски дуел со тимот на ФК Драчево, од истиот погледнете краток видео извештај од најинтересните моменти.
09/03/2020

(ВИДЕО) Најинтересните моменти и головите од триумфот на генерација 2006 против Њу Старс

Генерацијата 2006 на Кул успеа да слави на контролен натпревар против екипата на Њу Старс. Мечот кој се одигра на „Цементарница“ го добија нашите млади надежи […]
08/26/2020

(ВИДЕО) Погледнете го целиот меч и триумфот на ФК Кул генерација 2006 против Милано

Генерацијата 2006 стигна до прва победа во подготвителниот период. Вчера, во Куманово, повозрасните петлиња на Кул убедливо го совладаа тимот на Милано со резултат 0:3. Три […]
07/17/2020

(ВИДЕО) Натпревари одиграни на нашиот КУЛ КУП 2019

По петти пат,  лани  на есен  се одржа Меѓународен турнир во фудбал кој го организира нашиот клуб. Овој одлично организиран масовен меѓународен „Кул Куп-2019“  се играше […]
07/13/2020

(ВИДЕО) Церемонија на доделување награди на турнирот „Кул Куп-2019“

Минатата година, на есен  се одржа петтиот по ред Меѓународен турнир во фудбал кој го организира нашиот клуб. Овој одлично организиран масовен меѓународен „Кул Куп-2019“  се играше […]
07/10/2020

(ВИДЕО) Националниот ТВ-сервис, МТВ гостин на ФК КУЛ

Добриот глас далеку се слуша, па така често на нашите активности имаме посета од ТВ-екипи кои сакаат да направат видео-приказна за нашата успешна работа. На гости […]

ЗАЧЛЕНИ СЕ!!!