НАШИТЕ ШАМПИОНИ

За сите наши десегашни успеси можете да се информирате подолу. БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ ИСКРЕНИ ПРИЈАТЕЛИ КОИ НЕ БОДРЕА И ВЕРУВАА ВО НАС !!!!

НАЈНОВИ УСПЕСИ НА FC COOL

06/21/2020

Ретроспектива на сезоната 2017/18, „бронзените“ момчиња од генерација 2005 во малото финале со фудбалска „лекција“ за Шкендија

Се ближи периодот кога ќе го прославиме својот 13.роденден, а преку нашиот веб сајт покрај новите актуелности поврзани со клубот, ќе ве известуваме и за настапите […]
06/19/2020

Ретроспектива на сезоната 2018/19 во детската лига, две генерации на ФК Кул се закитија со медали на завршниот турнир

Натпреварувачката сезона 2019/20 во детската фудбалска лига не го дочека својот крај. Пандемијата со корона вирусот ги спречи дечињата да ги искажат своите квалитети до крај […]
11/11/2019

Спортски викенд исполнет со возбудување, насмевски, солзи ….

Фудбалскиот клуб Кул изминатиот викенд изигра дваесетина натпревари со сите генерации  во Детската и Младинската Лига. Викендот беше исполнет со многу интересни и возбудливи спортски натпревари. […]
10/20/2019

10 годишните момчињата на ФК “Кул” се шампиони на Купот во Бугарија

Фудбалскиот клуб КУЛ со генерација 2010 завзема учество на турнирот “Орлетата Куп 2019” и го освои првото место. Малите момчиња од ФК КУЛ вчера вечер во […]
10/12/2019
Генерација 2005

ФК КУЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО 1/4 ФИНАЛЕ НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

Фудбалскиот клуб Кул се пласираше во 1/4 финале на КУП на Македонија за генерација 2005 и 2006. Во 1/8 финалните натпревари ФК Кул генерација 2005 го […]
09/06/2019

Екипата на FC COOL го освои 3-тото место на турнир во Франција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЗАЧЛЕНИ СЕ!!!