ТУРНИРИ

ФК КУЛ за своето постоење чекор по чекор, скала по скала, полека но сигурно чекореше напред и стекна со високо реноме во земјата и странство. ФК Кул заземавма учество Меѓународни турнири во Хрватска- Загреб, Србија – Белград, Војводина, Краљево и Златибор, Босна и Херцеговина – Бјелина, Бугарија – Софија и Благоевград, Данска – Хјоринг, Турција- Истанбул, Франција- Дижон и Евиан, Македонија - Струга, Штип, Скопје, Охрид, Куманово и уште многу тековни турнири каде постигнува солидни успеси и стекна големи искуства кој ги применува во организацијата на својот турнир и успешно го претстави клубот и државата.

Во организација на Фудбалскиот клуб Кул е и меѓународниот турнир КУЛ КУП, кој оваа година ќе биде петти по ред. Турнирот прераснува во традиција каде екипите се дружат меѓусебно, разменуваат искуства и ги измеруваат своите фудбалски способности. Со овој турнир сакаме да ги потикнеме дружењето на младите спортисти помеѓу земјите од Балканот и да допринесеме за развој во спортот кај младите категории.

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ТУРНИРИ

09/25/2023

Нашиот клуб во друштво на Хајдук, Динамо Загреб, Осијек, Ријека, на турнир во Макарска

Генерациите 2011 и 2013 во периодот од 28.09-01.10.2023  во Макарска ќе се натпреваруваат на 14.издание на силниот меѓународен турнир „Мали Змај 2023“, на кој ќе настапат […]
09/11/2023

Пласман на нашите екипи на „КУЛ КУП 2023“ и преглед на постигнатите резултати за нашиот клуб на последниот натпреварувачки ден

Финишираше 6.издание на „КУЛ КУП 2023“. Изминативе три дена на стадионот „Цементарница’“ се одржуваше 6.издание на овој силен меѓународен турнир, кој прераснува во традиција. Нашиот клуб […]
09/09/2023

Сите генерации на ФК КУЛ успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на „КУЛ КУП 2023“

Сите генерации на Кул успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на силниот меѓународен турнир „КУЛ КУП 2023“. Нашите екипи денес ги одиграа последните натпревари во […]
09/08/2023

Нашите екипи ги одиграа првите натпревари на „КУЛ КУП 2023“

Денес на Цементарница се одигра првиот натпреварувачки ден од меѓународниот турнир „Кул Куп 2023“. На овој масовен турнир организиран од нашиот клуб, во сите генерации нашите […]
06/16/2023

Генерацијата 2012 ќе се натпреварува на турнирот “Еден На Еден – Могила Куп”

Во наредниве три дена, генерацијата 2012 ќе се натпреварува на второто издание на младинскиот турнир “Еден На Еден – Могила Куп” На турнирот ќе се натпреваруваат […]
06/07/2023

Генерациите 2011 и 2014 ќе се натпреваруваат на турнир во Охрид

Генерациите 2011 и 2014 во периодот од 9-11.јуни ќе земат учество на младински турнир во Охрид, „Next Level Tournament“ Екипите предводени од Никола Никанчевски и Виктор […]
06/02/2023

Генерацијата 2015 денес заминува на турнир во Бугарија

Генерацијата 2015 предводена од Љупчо Методиевски денес заминува за Бугарија, каде од утре ќе се натпреварува на турнирот „Орлетата Куп“ На турнирот учество ќе земат девет […]
05/15/2023

Генерацијата 2015 ќе земе учество на турнирот „Железара 2023“

Генерацијата 2015 ќе земе учество на младинскиот турнир во организација на фудбалската школа Железарец. Нашите млади надежи ќе се натпреваруваат во група со екипите на Маџари, […]
04/25/2023

(ТАБЕЛИ) Кул и А.Пандев со исти бодови и по комплетирање на 17.коло, Шкупи се вмеша во борбата за титулата

После одигрување на 17.коло, нашите кадети остануваат на исти освоени бодови со екипата на Академија Пандев, која исто така доживеа пораз во ова коло, но на […]
04/21/2023

Генерацијата 2010 стартуваше со настапи на силниот меѓународен турнир „Макарска Куп“

Генерацијата 2010 стартуваше со настапи на силнииот меѓународен турнир „Макарска Куп“ во Хрватска. Денес на програмата се три натпреври, од кои два веќе ги одигравме. Турнирот […]
04/19/2023

Во друштво на Хајдук, Динамо Загреб, Ријека, Осијек, Шахтјор Доњецк и други силни екипи, генерацијата 2010 ќе игра на „Макарска Куп 2023“

Од 20-23.април, нашата генерација 2010 ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Макарска Куп 2023“ Се работи за силен турнир на кој ќе настапат квалитетни екипи […]
04/19/2023

Четири генерации ќе се натпреваруваат на младинскиот меѓународен турнир „Фудбал Фрејм Куп 2023“ кој ќе се игра во Маџари

Во периодот од 21-23.април на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари ќе се одржи младински фудбалски меѓународен турнир „Фудбал Фрејм Куп 2023“. На истиот, нашиот клуб […]
02/28/2023

Втор натпреварувачки ден на турнирот во Сандански, први натпревари за генерациите 2012 и 2014

Денес продолжија натпреварите на силниот меѓународенен турнир „Пирин Куп“ за нашиот клуб. Во рамките на 2.коло во групата А, генерацијата 2011 беше поразена од екипата на ФК […]
02/23/2023

КУЛ со нови три генерации ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Пирин Куп“

Во периодот од 27.02-03.03 уште три наши екипи ќе се натпреваруваат на силниот меѓународен турнир во Сандански (Бугарија). Нашиот клуб ќе земе учество со генерациите 2011, […]
02/17/2023

Четврто место за генерација 2009 на меѓународниот турнир во Сандански

Нашите екипи завршија со настапите на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ кој се одржува во Сандански (Бугарија). Генерацијата 2009 го освои 4.место на турнирот, откако попладнево загуби […]
02/13/2023

Генерациите 2007, 2008 и 2009 ќе се натпреваруваат на меѓународниот турнир „Пирин Куп“

Генерациите 2007, 2008 и 2009 во периодот од 14-18.февруари ќе се натпреваруваат на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ кој се одржува во Сандански (Бугарија). Веќе се познати […]

ЗАЧЛЕНИ СЕ!!!