(ВИДЕО) Церемонија на доделување награди на турнирот „Кул Куп-2019“

Сребрен и бронзен медал за генер.2007 на ФК Кул во сезоната 2019/20
07/13/2020
(Фотогалерија) Повозрасните петлиња го одиграа првиот контролен натпревар
07/14/2020

(ВИДЕО) Церемонија на доделување награди на турнирот „Кул Куп-2019“

Минатата година, на есен  се одржа петтиот по ред Меѓународен турнир во фудбал кој го организира нашиот клуб. Овој одлично организиран масовен меѓународен „Кул Куп-2019“  се играше на терените на Цементарница и „Арена Кул“ во Кисела Вода. На него учествуваа 80 екипи од Македонија и од странство. По крајот на истиот следеше церемонија на доделување на наградите и признанијата.

Видео од церемонијата ќе може да погледнете на следниот линк- ТУКА!