(ВИДЕО) Натпревари одиграни на нашиот КУЛ КУП 2019

Претстојниов викенд генерација 2009 на ФК Кул ќе одигра контролни мечеви во Охрид и Прилеп
07/17/2020
(Фотогалерија) Генерација 2011 одржа тренинг на теренот на Цементарница
07/18/2020

(ВИДЕО) Натпревари одиграни на нашиот КУЛ КУП 2019

По петти пат,  лани  на есен  се одржа Меѓународен турнир во фудбал кој го организира нашиот клуб. Овој одлично организиран масовен меѓународен „Кул Куп-2019“  се играше на терените на Цементарница и „Арена Кул“ во Кисела Вода. На него учествуваа 80 екипи од Македонија и од странство. По крајот на истиот следеше церемонија на доделување на наградите и признанијата, истата може да ја погледнете на нашиот сајт. Во продолжение ви носиме видеа од големиот број на одиграни мечеви.

Видеата од дуелите на овој меѓународен фудбалски турнир погледнете ги на следниот ЛИНК!