Пионерите и кадетите на ФК Кул ќе одиграат пријателски натпревари со екипата на Тетекс

(ФОТО) Победи на контролните дуели против Карев за две генерации на Кул
08/25/2020
На контролен меч одигран во Куманово, помладите пионери на Кул и Милано одиграа без победник
08/25/2020

Пионерите и кадетите на ФК Кул ќе одиграат пријателски натпревари со екипата на Тетекс

Во текот на утрешниот ден, со генерациите 2003 и 2004 ќе патуваме за Тетово, каде ќе одиграме контролни натпревари со екипата на Тетекс.

Мечевите се закажани во термините од 17:00 и 18:30 часот. Ова се први контролни дуели за пионерите и кадетите на ФК Кул.

Натпреварите ќе се одиграат на фудбалскиот терен во Јегуновце.