(ФОТО) Победи на контролните дуели против Карев за две генерации на Кул

(Фотогалерија) Тренинг со нашите најмлади членови
08/24/2020
Пионерите и кадетите на ФК Кул ќе одиграат пријателски натпревари со екипата на Тетекс
08/25/2020

(ФОТО) Победи на контролните дуели против Карев за две генерации на Кул

Изминатиов викенд, генерациите 2010 и 2011 на ФК Кул беа активни со пријателски натпревари. Нашите млади надежи излегоа како победници во дуелите со екипата на Карев

Генерацијата 2010 славеше триумф со резултат 8:5, додека генерацијата 2011 победи со резултат 4:2. Од овие натпревари погледнете фотографии во продолжение.