(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2009 го совладаа Драчево со 5:1

Одигран првиот тест-натпревар за генерација 2008 на ФК КУЛ
09/06/2020
Стефан Бранковски го засили тимот на ФК КУЛ генерација 2008
09/07/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2009 го совладаа Драчево со 5:1

Избраниците на Нешовски, фудбалските надежи од  генерација 2009 на ФК Кул, викенов на теренот „Локомотива“ во скопската населба Карпош ја пречекаа екипата на ФК Драчево. Нашите фудбалери  остварија  победа со резултат 5:1 (1:0). Целосен извештај од мечот може да погледнете на нашиот сајт (тука), а во продолжение ви носиме неколку фотографии.