(ВИДЕО) ФК КУЛ-Гостивар гeнерација 2006 3:2 (1:1)

Четири генерации утре патуваат за Струмица, во недела ни гостува Куманово
09/18/2020
Бундалески и Наков ја решија А.Пандев, помладите пионери со победа се враќаат од Струмица
09/19/2020

(ВИДЕО) ФК КУЛ-Гостивар гeнерација 2006 3:2 (1:1)

на стадионот „Цементарница“ тимот на ФК КУЛ генерација 2006 ја пречека екипата на  ФК Гостивар на контролен натпревар. Избраниците на Саше Божиноски успеаа да дојдат до победа со резултат 3:2 (1:1). На овој дуел за нас головите ги постигнаа двајца момци, Олег Трифуновски (2)  и Стефан Душкоски, во продолжение погледнете видео од најинтересните моменти.