(Фотогалерија) Помладите пионери на КУЛ убедливи со Фудбал Кидс

Иако први го отворивме резултатот, генерација 2006 на крајот загуби од Њу Старс
10/01/2020
Нашите дами во сабота ќе бидат домаќини на ЖФК Фудбал Старс од Кочани
10/01/2020

(Фотогалерија) Помладите пионери на КУЛ убедливи со Фудбал Кидс

Вчера, помладите пионери на ФК КУЛ  на Цементарница во тест-меч беа домаќини на екипата на ФК Фудбал Кидс. Момците на Саше Божиноски, победија со високи 8-1 (2-1). Извештај од тој дуел погледнете на нашиот сајт (тука), во продолжение фотографии од дуелот.