(Фотогалерија) Одличен натпревар за женскиот тим на КУЛ, триумф против Фудбал Старс

Победа за ЖФК КУЛ на пријателскиот натпревар против ЖФК Фудбал Старс
10/03/2020
ФК КУЛ 2010 победнички против Работнички на контролен дуел кој се одигра во Градски Парк
10/04/2020

(Фотогалерија) Одличен натпревар за женскиот тим на КУЛ, триумф против Фудбал Старс

Женскиот тим на ФК Кул го одигра првиот подготвителен натпревар. Гостин на нашиот тим беше екипата на Фудбал Старс од Кочани. Одличен дуел ни приредија и двете екипи, кој на крајот заврши во корист на нашиот тим. Иако девојките од Кочани имаа водство од 1:2, во второто полувреме Кул направи пресврт и победи со 4:2. Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Честитки до двете екипи за прикажаната игра и залагањето на теренот. Погледнете ја и фотогалеријата од пријателскиот натпревар на ЖФК Кул и ЖФК Фудбал Старс.