Фотогалерија од натпреварите на генерациите 2003 и 2004 против екипата на Њу Старс

Калин Лупевски донесе триумф за ФК КУЛ генерација 2008 на пријателскиот дуел со Работнички
10/04/2020
(Фотогалерија) Генерациите 2007 и 2009 одиграа пријателски дуели со Еуроспорт
10/05/2020

Фотогалерија од натпреварите на генерациите 2003 и 2004 против екипата на Њу Старс

Изминатиов викенд активни со контролни натпревари беа пионерите и кадетите, кои за противник го имаа тимот на Њу Старс. Истите се одиграа на теренот „Локомотива“ и завршија во корист на гостинската екипа. Извештаи можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари