(Фотогалерија) Генерација 2012 на ФК КУЛ подобра од екипата на Еуроспорт

(Фотогалерија) Генерациите 2007 и 2009 одиграа пријателски дуели со Еуроспорт
10/05/2020
(ФОТО) ФК КУЛ генерација 2010 триумфално во гости кај Работнички
10/06/2020

(Фотогалерија) Генерација 2012 на ФК КУЛ подобра од екипата на Еуроспорт

Генерацијата 2012 на ФК КУЛ оствари победа на пријателскиот натпревар против екипата на Еуроспорт ( Куманово). На дуелот кој се одигра на теренот „Арена Кул“, славеа избраниците на Мики Тодоровски, со резултат 8:3. Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалерија од пријателскиот дуел на Кул и Еуроспорт.