(Фотогалерија) Победа за помладите пионери на пријателското дерби против Работнички

(Фотогалерија) Пионерите и кадетите „тестираа“ со Тетекс
10/11/2020
Претстојниов викенд стартува сезоната во втората лига, Скопје ќе биде прв противник за екипите на ФК КУЛ
10/14/2020

(Фотогалерија) Победа за помладите пионери на пријателското дерби против Работнички

Помладите пионери на ФК Кул стигнаа до триумф на пријателскиот натпревар против екипата на Работнички (1:3) (0:1). Извештај од дуелот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалерија од овој натпревар кој се одигра на теренот во Горно Лисиче.