(Фотогалерија) Младинците и кадетите одиграа мечеви со ФК Скопје

(Фотогалерија) Генерацијата 2009 на ФК КУЛ подобра од екипата на Маџари
10/27/2020
(ВИДЕО) Македонија ЃП-ФК КУЛ генерација 2006
10/28/2020

(Фотогалерија) Младинците и кадетите одиграа мечеви со ФК Скопје

Викендов, во рамки на 1.коло од младинската и кадетската лига избраниците на Нурединоски беа гости кај екипата на ФК Скопје. На ова гостување имавме половичен успех, една победа и еден пораз.

Извештаите може да ги погледетете  во пред почетокот на фотогафиите.

Извештај-Младинскиот состав на КУЛ загуби во првото коло од екипата на Скопје

Извештај-Голема победа за кадетите на КУЛ, Здравески и Ѓорѓиевски донесоа три бода во дуелот со ФК Скопје