(Фотогалерија) Триумф за пом.пионери во дуелот со Куманово

Николов погоди во првата минута за три бода, кадетите на КУЛ со 0:1 триумфираа во Куманово
12/06/2020
После три врзани победи, младинците на Кул поразени од екипата на Куманово
12/06/2020

(Фотогалерија) Триумф за пом.пионери во дуелот со Куманово

Продолжува победничката серија за помладите пионери. Во рамките на 6.првенствено коло генерацијата 2005 успеа да стигне до триумф во дуелот со Куманово 2012 со резултат 2:0 (1:0). Извештајот прочитајте го на следниов ЛИНК.

Во продолжение и фотогалеријата од дуелот кој се одигра на „Цементарница“