(Фотогалерија) Петта победа сезонава за пионерите

КУЛ го доби дербито во пионерската лига
12/05/2020
Николов погоди во првата минута за три бода, кадетите на КУЛ со 0:1 триумфираа во Куманово
12/06/2020

(Фотогалерија) Петта победа сезонава за пионерите

Пионерите на Кул стигнаа до петта победа сезона во рамките на пионерската лига. На домашен терен бевме подобри од екипата на Куманово 2012, триумфирајќи со резултат 4:1 (2:0). Извештајот е достапен на нашиот веб сајт и можете да го прочитате на линкот, ТУКА.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.