(Фотогалерија) Кадетите со висок триумф против Беласица го отворија пролетниот дел

Минимален пораз за пионерите на гостувањето кај Беласица
03/07/2021
(Фотогалерија) Победа за младинците против Беласица
03/08/2021

(Фотогалерија) Кадетите со висок триумф против Беласица го отворија пролетниот дел

Победнички старт на пролетниот дел имаа нашите кадети, кои на домашен терен беа подобри од екипата на Беласица (4:0). Ова беше вкупно седми триумф за момците на Нурединоски кои се зацврстија на врвот на табелата. Извештај од натпреварот со струмичката екипа можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете и фотогалеријата од натпреварот кој се одигра на „Локомотива“