Максим Бундалески повикан во Македонија У17, за контролните натпревари со Црна Гора

Лесна победа за пионерите на гостувањето во Кавадарци
04/17/2021
Со голот на Ѓорѓиевски Марко кадетите дојдоа до нови три бода, во дербито со Тиквеш
04/18/2021

Максим Бундалески повикан во Македонија У17, за контролните натпревари со Црна Гора

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години ( генерација 2005) на 20 и 22. април во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата на Црна Гора.

За овие пријателски дуели, селекторот на Македонија, Тони Јакимовски, повика и играч од редовите на Кул. Се работи за Максим Бундалески, кој ќе има можност да дебитира во националниот дрес. Бундалески беше дел од зимскиот камп на истава репрезентација во Дојран, заедно со Митревски и Богданоски. Митревски беше повикан за контролните натпревари против Русија, додека сега Бундалески ќе има шанса да одигра натпревар за македонската репрезентација.

Собирот на репрезентативците е закажан за вечерва во Хотел Парк во Скопје.