ФК КУЛ генерација 2007 се надигруваше со Вардар

(Фотогалерија) ФК КУЛ-Форца генерација 2012
05/15/2021
(ФОТО) Генерациите 2009 и 2010 одиграа пријателски натпревари со екипата на Њу Старс
05/15/2021

ФК КУЛ генерација 2007 се надигруваше со Вардар

Денес на стадионот „Цементарница“  нашата селекција генерација 2007 ја пречека екипата на ФК Вардар. Одличен меч одиграа тимот на ФК КУЛ предводен од Карчев и гостинот на оваа средба, динамичен дуел со многу борба, брзи акции и фудбалски мајстории.

Натпреварот заврши со резултатска симетрија, двата тима постигнаа по идентичен број на погодоци во противничките мрежи. Најважно од се е одличната игра на нашите момци кои прикажаа допадлив фудбал, наскоро целосна фотогалерија од оваа средба.