(ФОТО) Генерациите 2009 и 2010 одиграа пријателски натпревари со екипата на Њу Старс

ФК КУЛ генерација 2007 се надигруваше со Вардар
05/15/2021
(Фотогалерија) Кул генерација 2010 ја нагости Форца
05/16/2021

(ФОТО) Генерациите 2009 и 2010 одиграа пријателски натпревари со екипата на Њу Старс

Денес на теренот на Локомотива, нашиот клуб одигра два пријателски натпревари со екипата на Њу Старс. Активни беа генерациите 2009 и 2010 кои одиграа одлични натпревари. По една победа им припадна на двете екипи. Честитки до противникот за фер и коректната игра.

На првиот натпревар се сретнаа генерациите 2010 на Кул и Њу Старс, натпревар кој го доби нашиот тим.

Вториот дуел кај генерација 2009 му припадна на противникот, иако ние имавме неколку добри шанси за поинаков исход на овој натпревар.

Во продолжение погледнете фотографии од двата натпревари.