Контролен натпревар за генерацијата 2007 против екипата на Пелистер

Генерацијата 2005 на Кул подобра од генерацијата 2006 на Вардар
05/22/2021
ФК Кул Кисела Вода генерација 2009 и 2008 беше домаќин на ФК Скопско Поле
05/22/2021

Контролен натпревар за генерацијата 2007 против екипата на Пелистер

Денес на теренот на Цементарница, контролен натпревар одигра генерацијата 2007. Наш гостин беше екипата на Пелистер.

На еден ефикасен натпревар како победник на крајот излезе тимот од Битола. Одличен дуел и за двете екипи кои покажаа желба за надигрување. Тренерот на Кул, Никола Карчев им даде шанса за настап на сите играчи кои беа на располагање за денешниот дуел. Честитки до Пелистер за фер и коректната игра, се надеваме на вакви дуели и во иднина.

Погледнете неколку фотографии од овој натпревар, додека целосна галерија ќе биде достапна во наредниве денови.