Се одигра 1.коло во младинската Супер лига

Пионерите со висок пораз ја стартуваа новата сезона во Супер Лигата
10/24/2021
(Фотогалерија) Кадетите гостуваа на Работнички
10/25/2021

Се одигра 1.коло во младинската Супер лига

Нашиот клуб дебитираше во рамките на најсилната Супер Лига. Изминатиов викенд се одигра 1.коло во кое за противник ја имавме екипата на Работнички. Единствениот бод на натпреварите со оваа екипа го освоија младинците. На останатите три натпревари, до победи стигна противникот.

Комплетни резултати од 1.коло во младинските лиги:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Шкендија  0:6

ФК Кул – ФК Работнички  0:3

ФК Брегалница – ФК Вардар  0:3

ФК Ренова – ФК Њу Старс  0:1

ФК Победа – ФК Шкупи  1:1

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев  1:3

Пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Шкендија  2:1

ФК Кул – ФК Работнички  0:5

ФК Брегалница – ФК Вардар  2:2

ФК Ренова – ФК Њу Старс  0:4

ФК Победа – ФК Шкупи  1:0

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев  1:1

Кадетска Супер лига

ФК Шкендија – ФК Скопје  3:0 ( службено)

ФК Работнички – ФК Кул  2:0

ФК Вардар – Брегалница  0:1

ФК Њу Старс – ФК Ренова  2:2

ФК Шкупи – ФК Победа  2:1

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  4:1

Младинска Супер лига

ФК Шкендија – ФК Скопје  8:0

ФК Работнички – ФК Кул  0:0

ФК Вардар – Брегалница  5:0

ФК Њу Старс – ФК Ренова  3:1

ФК Шкупи – ФК Победа  1:3

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  2:1

Сезонава во Супер Лигата сепак ќе се натпреваруваат 13 екипи, со оглед дека Куманово Еуроспорт се откажа од настапите во лигата.