Се комплетираше и 2.коло во младинските лиги

Фотогалерија од натпреварот на Кул и Вардар, во младинската Супер Лига
11/02/2021
(Фотогалерија) Со победа започна првенството за кадетките на ЖФК Кул
11/03/2021

Се комплетираше и 2.коло во младинските лиги

Се одигра и 2.коло во младинските категории, во кое Кул за противник ја имаше екипата на Вардар. Одигравме четири натпревари со овој силен противник, на кои остваривме една победа и три порази. Првиот триумф сезонава го донесоа нашите кадети кои славеа на домашен терен.

Во продолжение можете да ги погледнете комплетните резултати од сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Пелистер – ФК Скопје  7:0

ФК Академија Пандев – ФК Победа  3:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Ренова  4:0

ФК Њу Старс – ФК Брегалница  2:0

ФК Вардар – ФК Кул  5:2

ФК Работнички – ФК Шкендија  4:1

Пионерска Супер лига:

ФК Пелистер – ФК Скопје  3:2

ФК Академија Пандев – ФК Победа  2:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Ренова  5:0

ФК Њу Старс – ФК Брегалница  1:1

ФК Вардар – ФК Кул  2:0

ФК Работнички – ФК Шкендија  4:0

Кадетска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Пелистер  1:2

ФК Победа – ФК Академија Пандев  1:2

ФК Ренова – ФК Македонија Ѓ.П  0:1

ФК Брегалница – ФК Њу Старс  2:2

ФК Кул – ФК Вардар  2:0

ФК Шкендија – ФК Работнички  4:3

Младинска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Пелистер  0:7

ФК Победа – ФК Академија Пандев  2:1

ФК Ренова – ФК Македонија Ѓ.П  2:2

ФК Брегалница – ФК Њу Старс  2:1

ФК Кул – ФК Вардар  1:2

ФК Шкендија – ФК Работнички  3:0