(Фотогалерија) Петрушевски и Цветановски донесоа прв триумф за пионерите

Освоени 4.бодови на натпреварите со Њу Старс, комплетни резултати од 3.коло
11/08/2021
(Фотогалерија) Помладите пионери поразени од Њу Старс
11/10/2021

(Фотогалерија) Петрушевски и Цветановски донесоа прв триумф за пионерите

Пионерите стигнаа до првата победа сезонава во лигата. Момците на Никола Карчев на домашен терен беа подобри од екипата на Њу Старс, на натпревар од 3.коло во пионерската Супер лига. Извештајот можете да го прочитате на линкот, ТУКА. 

Во продолжение можете да ја погледнете и фотогалеријата од победата на пионерите.