Се одигра 6.коло во младинските лиги

(ФОТО) Пионери: Академија Пандев-КУЛ
11/29/2021
Кул против Пелистер, во вонредното 7.коло
11/29/2021

Се одигра 6.коло во младинските лиги

Во двете пионерски лиги се комплетираше 6.коло, додека во кадетската и младинската Супер лига не се одигра само еден натпревар, тоа е меѓу екипите на Работнички и Македонија Ѓ.П. Нашиот клуб за противник во ова коло го имаше тимот на Академија Пандев. На четири одиграни натпревари освоивме два бода, истите ги донесоа помладите пионери и кадетите.

Во ова коло слободна беше екипата на Скопје, во продолжение можете да ги погледнете резултатите во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Победа – ФК Ренова  2:0

ФК Пелистер – ФК Брегалница  2:1

ФК Академија Пандев – ФК Кул  3:3

ФК Шкупи – Шкендија  2:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Работнички  0:2

ФК Њу Старс – ФК Вардар  0:1

Пионерска Супер лига

ФК Победа – ФК Ренова  0:0

ФК Пелистер – ФК Брегалница  3:1

ФК Академија Пандев – ФК Кул  2:1

ФК Шкупи – Шкендија  0:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Работнички  1:1

ФК Њу Старс – ФК Вардар  4:0

Кадетска Супер лига

ФК Ренова – ФК Победа  1:1

ФК Брегалница – ФК Пелистер  1:0

ФК Кул – ФК Академија Пандев  1:1

ФК Шкендија – ФК Шкупи  4:5

ФК Работнички – ФК Македонија Ѓ.П  ( не се одигра)

ФК Вардар – ФК Њу Старс  2:3

Младинска Супер лига

ФК Ренова – ФК Победа  0:2

ФК Брегалница – ФК Пелистер  2:0

ФК Кул – ФК Академија Пандев  1:2

ФК Шкендија – ФК Шкупи  2:0

ФК Работнички – ФК Македонија Ѓ.П  ( не се одигра)

ФК Вардар – ФК Њу Старс  5:2

Екипата на Пелистер е наш следен противник во рамките на 7.коло.