(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ и Победа одиграа 1:1

Одличен ден за пионерските екипи, освоени четири бодови на натпреварите со Победа
12/05/2021
Ново одлично коло за нашиот клуб, подобри во меѓусебните дуели со Победа
12/06/2021

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ и Победа одиграа 1:1

Викендов, на стадионот „Цементарница“ во рамките на 8.коло од кадетската Супер лига, ФК КУЛ беше домаќин на ФК Победа од Прилеп. Натпреварот заврши со реми 1-1 (0-0), извештај на нашиот сајт (овде), во продолжение фотографии од дуелот.