Преглед на есенскиот дел за младинците

Кадетите одиграа само седум натпревари, преглед на полусезоната за нашиот тим
01/08/2022
Андреј Ројчинов: Сигурен сум дека Кул ќе заврши во горниот дел од табелата, мојата цел е да продолжам професионално да се занимавам со фудбал
01/13/2022

Преглед на есенскиот дел за младинците

Правиме преглед на есенскиот дел и за нашите младинци, кои и како кадетите одиграа само седм натпревари. По две победи и два нерешени резултати и три порази за младинците на Кул во овој дел од сезоната. Постигнавме 5, додека примивме 6 голови во нашата мрежа. Заедно со екипите на Скопје и Македонија Ѓ.П имаме одиграно најмалку натпревари во лигата.

Сите постигнати резултати за нашите младинци:

1 коло: Работнички – Кул  0:0

2 коло: Кул – Вардар  1:2

3 коло: Њу Старс – Кул  0:0

4 коло: Кул – Македонија Ѓ.П  0:1

5 коло: Шкупи – Кул  0:1

6 коло: Кул – Академија Пандев  1:2

7 коло: Пелистер – Кул  (одложен)

8 коло: Кул – Победа  2:1

9 коло: слободни

Стоперот Стефановски успеа да постигне два гола и да биде најдобар стрелец на тимот во есенскиот дел:

  1. Љупче Стефановски  2 (гола)
  2. Стефан Здравески, Никола Николов и Бојан Ристески  1 (гол

Сите 630 минути во есенскиот дел ги одиграа дури осум играчи.

  1. Филип Јаневски  630 минути
  2. Стефан Здравески  630
  3. Дамјан Ивановски  630
  4. Бојан Ристески  630
  5. Дамјан Ивановски 630
  6. Андреј Ројчинов   630
  7. Томи Станковски   630
  8. Љупче Стефановски   630