(Фотогалерија) Младинците на Кул подобри од Ренова

Нов тренер од Кул направи интернационален трансфер, Никола Карчев дел од стручниот штаб на Пахтакор од Узбекистан
02/23/2022
(Фотогалерија) Петта првенствена победа за пионерите
02/24/2022

(Фотогалерија) Младинците на Кул подобри од Ренова

Младинците со победа го стартуваа пролетниот дел од сезоната во младинската Супер Лига. Во рамките на заостанатото 10.коло, нашиот состав успеа да излезе како победник на дуелот со екипата на Ренова (1:0) (0:0) со голот на Матеј Цветановски. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.