(ТАБЕЛИ) Кадетите и младинците имаат еднаков број на освоени бодови, највисоко котираат пионерите

Освоени 7 бодови на натпреварите со Брегалница, комплетни резултати од 11.коло
02/28/2022
После пауза од две години се враќаат натпреварите во „Детската Лига на ФФМ“
03/03/2022

(ТАБЕЛИ) Кадетите и младинците имаат еднаков број на освоени бодови, највисоко котираат пионерите

Се одигра првото пролетно коло во младинската Супер Лига, во кое за противник ја имавме екипата на Брегалница. Помладите пионери стигнаа до првата победа сезонава, додека пионерите со новиот триумф се искачија на 3.место на табелата. Кадетите и младинците после 9 одиграни натпревари имаат еднаков број на освоени бодови.

Во прилог се табелите во сите четири конкуренции.

Помлада пионерска Супер Лига

Пионерска Супер Лига

 Кадетска Супер Лига

 Младинска Супер Лига