Два нови натпревари за генерацијата 2011 во Детската Лига

Со „магичен“ пресврт, пионерите на КУЛ во дербито ја победија Шкендија
03/12/2022
(Фотогалерија) Први натпревари во Детската Лига за генерација 2010
03/13/2022

Два нови натпревари за генерацијата 2011 во Детската Лига

Денес на терените на ФФМ продолжија натпреварите во Детската Лига. Генерацијата 2011 одигра два натпревари, на кои за противници ги имаше екипите на Македонија Ѓ.П и Беса

Кул (1) одигра со нерешен резултат на натпреварот со Македонија Ѓ.П, додека Кул (2) убедливо ја победи екипата на Беса. Честитки до нашите екипи за постигнатите резултати, во продолжение погледнете мал дел фотографии од двата натпревари.