(Фотогалерија) Кадетките на Кул подобри од ЖФК Порече 2015

Ново успешно коло, КУЛ подобар во меѓусебните дуели со Македонија Ѓ.П
04/04/2022
Табели во младинските лиги после одигрување на 17.коло
04/05/2022

(Фотогалерија) Кадетките на Кул подобри од ЖФК Порече 2015

Кадетките на ЖФК Кул ја запишаа 6.победа сезонава, откако славеа на домашен терен на натпреварот со екипата на ЖФК Порече 2015. Нашите девојки славеа со резултат 2:1 (1:0). На табелата сме позиционирани на 3.место со 18 освоени бодови.

Фотогалерија од натпреварот одигран на Цементарница можете да погледнете во продолжение.