Табели во младинските лиги после одигрување на 17.коло

(Фотогалерија) Кадетките на Кул подобри од ЖФК Порече 2015
04/05/2022
Продолжуваат натпреварите во младинските лиги, Шкупи е следен наш противник
04/07/2022

Табели во младинските лиги после одигрување на 17.коло

Се одигра 17.коло во младинската Супер лига, во кое за противник ја имавме екипата на Македонија Ѓ.П. Бевме подобри во меѓусебното соочување со овој противник, освојувајќи 9 од максималните 12 бодови.

Како изгледаат табелите во сите четири категории погледнете подоле.

Помлада пионерска Супер лига

Пионерска Супер лига

Кадетска Супер лига

Младинска Супер лига