Пласманот на нашите екипи после комплетирање на 18.коло (ТАБЕЛИ)

(Фотогалерија) Младите надежи од генерација 2013 одиграа четири натпревари во Детската Лига на ФФМ
04/12/2022
КУЛ домаќин на Шкендија, на натпреварите од 4.коло во Регионалната Скопска Лига
04/14/2022

Пласманот на нашите екипи после комплетирање на 18.коло (ТАБЕЛИ)

Правиме преглед на табелите во младинските лиги после комплетирање на 18.коло. Нашиот клуб освои 6 бодови на натпреварите со екипата на Шкупи, а како најдобро пласирани остануваат пионерите кои се наоѓаат на 3.место, кадетите се позиционирани на 5.место, додека младинците се наоѓаат на 6.позиција, а помладите пионери се на 10.место на табелата.

Како изгледаат табелите погледнете во продолжение.

Помлада пионерска Супер лига

Пионерска Супер лига

Кадетска Супер лига

Младинска Супер лига