КУЛ домаќин на Шкендија, на натпреварите од 4.коло во Регионалната Скопска Лига

Пласманот на нашите екипи после комплетирање на 18.коло (ТАБЕЛИ)
04/12/2022
(Распоред) Продолжуваат натпреварите во Детската Лига
04/15/2022

КУЛ домаќин на Шкендија, на натпреварите од 4.коло во Регионалната Скопска Лига

Во рамките на 4.коло од Регионалната Скопска Лига, противник за генерациите 2007 и 2008 ќе биде екипата на Шкендија.

Натпреварите со овој противник ќе се одиграат во сабота (16.04) на Цементарница со почеток од 10:00 и 12:00 часот.

После три одиграни кола, нашите „петлиња“ имаат скор од две победи и еден пораз.