(Распоред) Продолжуваат натпреварите во Детската Лига

КУЛ домаќин на Шкендија, на натпреварите од 4.коло во Регионалната Скопска Лига
04/14/2022
КУЛ на мегдан со Академија Пандев, на програмата е 19.коло
04/15/2022

(Распоред) Продолжуваат натпреварите во Детската Лига

Нови натпревари во Детската Лига за нашите „петлиња“. На терените на ФФМ претстојниов викенд ќе се надигруваме со своите противници. Ви го претставуваме распоредот на натпревари.

Распоред на натпревари за сабота  (16.04)

Генерација 2011

Кул 2 – Фортуна   09:20

Шкупи – Кул 1      11:50

Генерација 2012

Шкупи – Кул 1  12:40

Генерација 2013

Беса – Кул 3   14:00

Кул 2 – Мио    14:50

Хет трик – Кул 4   15:40

Кул 1 – Работнички   16:30

Генерација 2014

Сарај старс – Кул 4   09:50

Аеродром 1 – Кул 2   10:40

Кул 3 – Башкими       11:30

Кул 1 – Форца            12:20

Распоред на натпревари за недела  (17.04)

Генерација 2009

Милано – Кул 1  12:30

Њу Старс 2 – Кул 2  13:30

Генерација 2010

Вардар – Кул 1   08:30

Кул 3 – Фортуна  12:40

Форца 2 – Кул 2   14:30

Генерација 2012

Кул 2 – Гроздановски 2  08:30