Натпревари од 23.коло, наш противник е екипата на Ренова

ЖФК КУЛ останува лидер во Втората Лига, нашите девојки се блиску до пласман во најсилната елита
05/11/2022
Последно коло во Детската Лига, од следниов викенд започнуваат елиминациските натпревари
05/13/2022

Натпревари од 23.коло, наш противник е екипата на Ренова

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 23.првенствено младинско коло. На програмата за нашиот клуб се дуелите против екипата на Ренова.

Сите натпревари со овој противник се закажани за недела (15.05). Пионерските екипи се домаќини на Цементарница, натпревари кои ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Тетово. Овие дуели се закажани да започнат од 15:00 и 17:00 на игралиштето на АМС СЦ во Тетово.