Стартува новата сезона во Детската Лига на ФФМ

(Фотогалерија) Македонската женска А-селекција тренираше на „Цементарница“
09/05/2022
Стартува младинската Супер Лига, распоред на натпревари за нашиот клуб кој втора сезона ќе биде дел од најсилната конкуренција
09/13/2022

Стартува новата сезона во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд е закажан стартот на натпреварувачката сезона 2022/23 во Детската Лига на ФФМ. Во првото коло ќе се натпреваруваат генерациите 2010, 2011, 2012 и 2013. Нашиот клуб викендов на терените на ФФМ ќе одигра вкупно седум натпревари.

Распоред на натпревари за сабота ( 10.09)

Генерација 2010

Кул – Карев 1  08:30

Генерација 2012

Кул 1 – Албион  11:00

Кул 2 – Нова Колонија   13:30

Распоред на натпревари за недела ( 11.09)

Генерација 2011

Гроздановски 1 – Кул   08:30

Кул 2 – Драчево              10:10

Генерација 2013

Партизан- Кул 1   11:00

Кул 2 – Парк 2       16:50