Помлади пионери без бодови од гостувањето кај Македонија ЃП

ЖФК Истатов Кул со убедлива победа на натпреварот против Шкендија од Тетово
09/24/2022
Македонија ЃП дојде до бодови на пионерската средба
09/25/2022

Помлади пионери без бодови од гостувањето кај Македонија ЃП

Денес, помладите пионери на КУЛ гостуваа кај тимот на Македонија ЃП, на дуелот кој се одигра во скопската населба Ѓорче Петров домаќинот дојде до победа со резултат 4-0 (3-00.

КУЛ стартен состав: Христијан Рајевски, Даниел Николовски, Петар Трајковски, Димитриј Карчев (К), Никола Ангеловски, Спасе Здравевски, Михаил Крстевски, Стефан Атанасовски, Газменд Љамалари, Марко Стефановски и Леон Ангелески.

На оваа средба од второто коло во суперлигашката конкуренција домаќинот дојде до три бода кои ги обезбеди уште во првиот дел, тие на одмор заминаа со резултат 3-0 и најаија победа. Во вториот дел ние ја подобривме играта во двата правци,  Македонија Ѓорче Петров постигна уште еден гол за конечни 4-0.

Во игра влегоа: Ристоски Марко ,  Тасевски Лука, Ангеловски Виктор , Алексов Матеј и Сандев Петар