Продолжува младинската Супер Лига со натпревари против А.Пандев

Ново 5.коло во Детската Лига, нашиот клуб ќе одигра вкупно 11 натпревари
10/06/2022
ФК КУЛ генерација 2009 го „потопи“ Вардар, победа со „петарда“
10/08/2022

Продолжува младинската Супер Лига со натпревари против А.Пандев

Екипата на Академија Пандев ќе биде наш противник во рамките на 4.коло во младинската Супер Лига. Сите натпревари со овој противник се закажани да се одиграат во сабота (08.10).

Кадетите и младинците се домаќини на Цементарница, во термините од 10:00 и 12:00 часот, додека во истите саатници ќе започнат натпреварите во Струмица, на пионерските екипи, на општинското фудбалско игралиште.

Не очекуваат интересни и квалитетни натпревари, се надеваме на добра игра на нашите екипи и позитивни резултати.