Комплетни резултати од 4.коло во Супер Лигата

(Фотогалерија) КУЛ – А.Пандев ( кадети)
10/10/2022
На 11.октомври се закажани натпревари од Детската Лига на ФФМ
10/10/2022

Комплетни резултати од 4.коло во Супер Лигата

Се комплетираше 4.коло во Супер Лигата, во кое нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Академија Пандев, натпревари на кои освоивме вкупно 4 бодови, сите на домашните натпревари. Кадетите ремизираа, младинците победија, додека бевме поразени со пионерските екипи на гостувањето во Струмица.

Во продолжение погледнете ги комплетните резултати во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Победа – Охрид  2:2

Пелистер – Брегалница  1:2

Академија Пандев – Кул  4:0

Шкупи – Милано  5:0

Македонија Ѓ.П – Шкендија  2:3

Вардар – Работнички  2:2

Пионерска Супер лига

Победа – Охрид  3:1

Пелистер – Брегалница  4:2

Академија Пандев – Кул  1:0

Шкупи – Милано  0:1

Македонија Ѓ.П – Шкендија  0:2

Вардар – Работнички  0:3

Кадетска Супер Лига

Охрид – Победа  2:2

Брегалница – Пелистер  3:1

Кул – Академија Пандев  0:0

Милано – Шкупи   4:3

Шкендија – Македонија Ѓ.П   0:2

Работнички – Вардар  5:0

Младинска Супер Лига

Охрид – Победа  1:6

Брегалница – Пелистер  0:2

Кул – Академија Пандев  2:0

Милано – Шкупи   1:1

Шкендија – Македонија Ѓ.П   0:2

Работнички – Вардар  1:4