Екипата на Победа е наш противник во рамките на 6.коло во Супер Лигата

(Фотогалерија) Помладите „петлиња“ подобри од екипата на Партизан Фудбал Кидс
10/17/2022
Ново коло во Детската Лига на ФФМ, распоред на натпревари
10/20/2022

Екипата на Победа е наш противник во рамките на 6.коло во Супер Лигата

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во Супер Лига, на програмата е 6.коло во кое ќе се сретнеме со екипата на Победа од Прилеп.

Во сабота (22.10), на Цементарница се закажани натпреварите на кадетите и младинците кои се домаќини на Победа, истите ќе стартуваат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Со пионерските екипи во недела (23.10) патуваме за Прилеп, каде гостуваме на екипата на Победа, натпреварите ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.