Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, екипата на Брегалница е следен противник

ФК КУЛ повторно гостин на Партизан на дуел од КЛ
11/02/2022
(ФОТО) Прошетка во Белград и присуство на натпреварот меѓу ФК Партизан и Словачко
11/04/2022

Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, екипата на Брегалница е следен противник

После паузата продолжуваат натпреварите во Супер Лигата. Во рамките на 7.коло нашиот клуб ќе игра со екипата на Брегалница.

Натпреварите на пионерските екипи се закажани за недела (06.11), кога на Цементарница ќе бидеме домаќини со овие екипи. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во сабота (05.11) на игралиштето на „Бело Брдо“ гостуваме со кадетите и младинците, на екипата на Брегалница. Натпреварите ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.