Во 10.коло од Детската лига , КУЛ го очекуваат 10 натпревари

(ФОТО) Прошетка во Белград и присуство на натпреварот меѓу ФК Партизан и Словачко
11/04/2022
Четврта победа во Регионалната Скопска Лига за генерација 2009, избраниците на Арсовски немаа проблеми на натпреварот со Шкупи
11/05/2022

Во 10.коло од Детската лига , КУЛ го очекуваат 10 натпревари

Викендов на програмата во Детската лига на ФФМ е 10.коло, надежите на ФК КУЛ ги очекуваат голем број на натпревари. Во продолжение распоредот за оваа рунда:

Распоред на натревари за сабота (05.11)

Генерација 2012

Кул 1- Башкими  08:30

Кул 2 – Петровец   13:30

Генерација 2013

Кул 1 – Грозданоски 1   08:30

Кул 2 – Грозданоски Карпош  13:30

Генерација 2014

Кул 1- Парк 1  11:50

Еуроспорт – Кул 2  12:40

Генерација 2015

Грозданоски 1 – Кул 1   13:30

Распоред на натпревари за недела (06.11)

Генерација 2010

Кул – Бутел  09:30

Генерација 2011

Кул 1 – Парк 1  10:10

Кул 2 – Работнички  11:00