Супер 10.коло за КУЛ, три победи и еден пораз на натпреварите со Шкендија

Голем триумф за пионерите, Шкендија без бодови замина од Цементарница
12/01/2022
Преглед на табелите, во пресрет на 11.коло во Супер Лигата
12/02/2022

Супер 10.коло за КУЛ, три победи и еден пораз на натпреварите со Шкендија

Кул имаше одлично коло во Супер Лигата. Изминативе два дена го одигравме вонредното 10.коло во кое се сретнавме со екипата на Шкендија. Нашиот клуб освои вкупно 9 од максималните 12 бодови во соочувањето со екипата од Тетово. До победи на домашните натпревари стигнаа пионерските екипи, кадетите направија изненадување и славеа на гостински терен, додека единствено бевме поразени со младинците.

Комплетните резултати од 10.коло во Супер Лигата можете да ги погледнете во продолжение.

Помлада пионерска Супер лига

Милано – Охрид  2:0

Кул – Шкендија  2:0

Брегалница – Работнички  2:2

Победа – Вардар  0:6

Пелистер – Македонија Ѓ.П  1:1

Академија Пандев – Шкупи  2:2

Пионерска Супер лига

Милано – Охрид  3:2

Кул – Шкендија  1:0

Брегалница – Работнички  2:0

Победа – Вардар   1:1

Пелистер – Македонија Ѓ.П  2:2

Академија Пандев – Шкупи  4:0

Кадетска Супер лига

Охрид – Милано  4:3

Шкендија – Кул  0:1

Работнички – Брегалница  3:2

Вардар – Победа  1:0

Македонија Ѓ.П – Пелистер  3:3

Шкупи – Академија Пандев  0:3

Младинска Супер лига

Охрид – Милано  0:0

Шкендија – Кул  9:0

Работнички – Брегалница  5:0

Вардар – Победа   1:0

Македонија Ѓ.П – Пелистер  2:1

Шкупи – Академија Пандев  3:1