(Фото+Видео) Од дуелот на кадетите во Будимпешта

Кадетите на КУЛ со победа на пријателски натпревар одигран во Будимпешта
12/11/2022
КУЛ со 4.генерации ќе настапи на турнирот организиран од ФК Мондано, распоред
12/16/2022

(Фото+Видео) Од дуелот на кадетите во Будимпешта

ФК КУЛ се наоѓа во посета на Унгарија, каде вчера одигра пријателски натпревар со една од подобрите фудбалски академии во Будимпешта, се работи за тимот на Pénzügyör SE. Нашиот тим составен од играчи родени 2005/06 година стигна до победа изразена со резултат 3:2, извештај од натпреварот може да погледнете на следниот линк, снимка од средбата достапна е –>>> ТУКА, а во продолжение ви носиме фотографии од средбата.