Преглед на резултатите од комплетното 13.коло во Супер лигата

Висока победа за Истатов Кул на гостувањето кај екипата на Шкендија
03/12/2023
(Фотогалерија) КУЛ – Македонија Ѓ.П (помлади пионери)
03/13/2023

Преглед на резултатите од комплетното 13.коло во Супер лигата

Се комплетираше 13.коло во младинските фудбалски лиги, во кое за противник ја имавме екипата на Македонија Ѓ.П. На четири одиграни натпревари остваривме две победи и два порази. Три бода освоија пионерите и кадетите, додека бевме поразени во дуелите со помладите пионери и младинците.

Во продолжение резултатите во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Пелистер  1:1

Победа – Академија Пандев  4:1

Брегалница – Шкупи  3:1

Кул – Македонија Ѓ.П  0:3

Милано – Вардар  2:2

Шкендија – Работнички   1:1

Пионерска Супер лига

Охрид – Пелистер  1:0

Победа – Академија Пандев  0:2

Брегалница – Шкупи  3:0

Кул – Македонија Ѓ.П  2:0

Милано – Вардар  0:0

Шкендија – Работнички  1:0

Кадетска Супер лига

Пелистер – Охрид  0:1

Академија Пандев – Победа  1:3

Шкупи – Брегалница  1:2

Македонија Ѓ.П – Кул  1:2

Вардар – Милано  2:2

Работнички – Шкендија  0:0

Младинска Супер лига

Пелистер – Охрид  2:0

Академија Пандев – Победа  1:0

Шкупи – Брегалница  3:1

Македонија Ѓ.П – Кул  2:1

Вардар – Милано  3:2

Работнички – Шкендија  1:0