Преглед на резултатите од 14.коло во младинските лиги

Ѓорѓиев Стефан донесе реми за младинците на натпреварот со Шкупи
03/19/2023
Кадетите стигнаа до второто место, како изгледаат табелите во сите четири лиги
03/21/2023

Преглед на резултатите од 14.коло во младинските лиги

Одигравме уште едно коло во Супер Лигата, против екипата на Шкупи остваривме една победа, два нерешени резултати и еден пораз. Кадетите стигнаа до нов триумф во серија, до бод дојдоа пионерите и младинците, додека минимално поразени бевме на натпреварот со помладите пионери.

Во 14.коло беше одложен натпреварот на А.Пандев и Брегалница, кај генерациите 2006 и 2007.

Помлада пионерска Супер Лига

Работнички – Охрид  1:0

Вардар – Шкендија  0:2

Македонија Ѓ.П – Милано  1:0

Шкупи – Кул  1:0

Академија Пандев – Брегалница (одложен)

Пелистер – Победа  2:1

Пионерска Супер Лига

Работнички – Охрид  1:0

Вардар – Шкендија  1:0

Македонија Ѓ.П – Милано  5:0

Шкупи – Кул  0:0

Академија Пандев – Брегалница (одложен)

Пелистер – Победа  4:0

Кадетска Супер Лига

Охрид – Работнички  2:5

Шкендија – Вардар  2:0

Милано – Македонија Ѓ.П  2:0

Кул – Шкупи  1:0

Брегалница – Академија Пандев  1:2

Победа – Пелистер  0:2

Младинска Супер Лига

Охрид – Работнички  0:3

Шкендија – Вардар  1:2

Милано – Македонија Ѓ.П  0:3

Кул – Шкупи  1:1

Брегалница – Академија Пандев  0:2

Победа – Пелистер  1:3