Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, Академија Пандев е следен противник

Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ
03/30/2023
Поранешниот мак.селектор, Ѓоре Јовановски нов координатор во ФК КУЛ
03/31/2023

Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, Академија Пандев е следен противник

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 15.коло во младинската Супер Лига.

Кадетите и младинците во сабота (01.04) ќе гостуваат во Струмица кај екипата на Академија Пандев. Натпреварите ќе се одиграат на општинското фудбалско игралиште во Струмица со почеток од 11:00 и 13:00 часот.

Во недела (02.04) во истите саатници, на Цементарница со пионерските екипи сме домаќини на овој противник.